ul.Mostowa 5, 00-009 Warszawa 505-596-458 kontakt@ ruby.org.pl

Skuteczne metody wybielające

Śnieżnobiałe zęby są marzeniem wielu osób, jednak mimo, że obecnie mamy do dyspozycji wiele metod wybielania zębów, to nie zawsze są one skuteczne.

Przeciwwskazania do wybielania zębówPowodzenie zabiegu, jest niemalże zagwarantowane, gdy w wyjściowym stadium posiadamy żółty odcień zębów, wtedy efekt wybielania jest naprawdę widoczny. Niemniej, nie każdy może pozwolić sobie na tego typu zabieg upiększający, nie tylko ze względów finansowych, ale i wybielania nie stosuje się u osób poniżej 16. roku życia oraz nie powinny się poddawać temu zabiegowi również kobiety w ciąży i okresie laktacji, gdyż istnieje ryzyko, że przyniesie on słaby efekt. Dodatkowym przeciwwskazaniem jest z nadwrażliwość zębów, alergia na produkt wybielający. Osoby borykające się z chorobami dziąseł, uszkodzeniami emalii i odsłoniętymi korzeniami zębów, również powinny zrezygnować z wybielania. Jeśli w naszej jamie ustnej znajdują się wypełnienia, korony, mostki i inne elementy uzupełniające, to także wybielanie zębów nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że wybielanie zębów nie jest zabiegiem, po którym powinniśmy spodziewać się cudów, bowiem osoby z ciemno zabarwionymi zębami, późno podjęli profilaktyczne działania, oczekując wręcz nierealistycznych rezultatów, który z kolei zależy od wielu czynników między innymi stanu uzębienia, rodzaju osadu, wybielacza i czasu jego działania.

Wybielanie zębów pastą Najbardziej popularną, ogólnie dostępną metodą wybielania są wszelkiego rodzaju pasty do zębów, które mają na celu usunięcie zanieczyszczeń, za pomocą delikatnych materiałów ściernych. W aptekach, możemy znaleźć również specyfiki dodatkowo wzbogacone o substancje chemiczne, polerujące, które potegują końcowy efekt. Jednak niezależnie od tego na pastę jakiej marki się zdecydujemy oraz niezależnie od tego z jakiej półki cenowej wybierzemy preparat, to należy pamiętać, że pasta wybielająca nie zawiera wybielaczy, może więc ona rozjaśnić zęby zaledwie o jeden odcień, w porównaniu do zabiegów wykonywanych u stomatologa, jest to mniej skuteczny sposób, ponieważ wybielanie w gabinecie stomatologicznym za pomocą profesjonalnego preparatu rozjaśnia zęby aż do ośmiu odcieni. W drogeriach, aptekach znaleźć również można szeroki wachlarz produktów wybielających w formie żelu i pasków wybielających. Badania udowodniły, iż te specyfiki są skuteczne, jednak proces wybielania jest dość mozolny i czasochłonny, gdyż pierwsze efekty są widoczne dopiero po upływie kilku miesięcy. W asortymencie aptek, odnaleźć można również specjalistyczne tacki, do której aplikuje się żel wybielający. Tak przygotowaną szynę, nosi się zwykle kilka godzin w ciągu dnia lub w nocy przez około 4 tygodnie. Nie każda metoda przeznaczona jest dla każdego, dlatego najwłaściwszą metodą wybielania zębów, będzie ta, którą wykona stomatolog, ponieważ jest nie tylko bezpieczna dla szkliwa, ale i efekt będzie widoczny już po wyjściu z gabinetu.