ul.Mostowa 5, 00-009 Warszawa 505-596-458 kontakt@ ruby.org.pl

Jak wygląda wybielanie zębów u stomatologa?

Wybielanie zębów to nic innego, jak tylko zachodzący na powierzchni szkliwa proces utleniania, który w widoczny sposób rozjaśnia ich odcień.

Jak osiągnąć efekt białych zębów? Właściwe przeprowadzenie tego typu zabiegów możliwe jest jedynie w specjalistycznym gabinecie, tylko wtedy można też liczyć na długotrwały efekt tego typu działań. Owszem, nie brakuje preparatów, które mogą być stosowane również w warunkach domowych, są one jednak w stanie przede wszystkim wzmacniać te efekty, które są uzyskiwane u stomatologa i przedłużać ich trwałość. W gabinecie stomatologicznym pierwszym krokiem na drodze do białych zębów jest tak zwana wizyta konsultacyjna. To właśnie w czasie jej trwania lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, sprawdza, w jakim stanie jest jego uzębienie, a jednocześnie wskazuje, która metoda wybielania zębów będzie najbardziej odpowiednia, gdy weźmie się pod uwagę nie tylko czynniki zdrowotne i fizyczne, ale również finansowe.

Kolejnym etapem wybielania zębów jest ich profesjonalne oczyszczanie. Na proces ten składają się zabiegi umożliwiające usunięcie nalotu oraz kamienia nazębnego. Uzupełnieniem tego rodzaju działań jest piaskowanie zębów, a w dalszej kolejności również lakierowanie ich powierzchni. Wśród najczęściej spotykanych metod wybielania zębów na szczególną uwagę zasługuje tak zwana metoda nakładkowa. Jej działanie polega na wykorzystaniu specjalnych szyn wykonanych z winylu, które są dopasowywane indywidualnie do kształtu szczęki pacjenta. Szyny są wypełnione środkiem wybielającym i najczęściej zakłada się je na całą noc przez okres trwający od jednego do dwóch tygodni. W efekcie zęby stają się wyraźnie bielsze, a efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat. Chcąc zwiększyć jego intensywność i wydłużyć trwałość najczęściej stosuje się tak zwane kuracje przypominające.

Jak często powtarzać wybielanie zębów?Zabieg powtarza się co kilkanaście miesięcy, choć nakładki są zakładane na maksymalnie dwie noce. Drugą z metod jest metoda naświetleniowa, należy mieć przy tym na uwadze to, że jest ona możliwa do przeprowadzenia jedynie w gabinecie dentystycznym. Jej efekty są wyjątkowo silne i długotrwałe. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na zęby żelu tlenowego, a także ochronnego żelu na dziąsła. Kolejnym etapem jest wykorzystanie do naświetlanie niebieskiego promieniowania aktywującego cząsteczki żelu. Powierzchnia szkliwa jest utleniana przez około 20 minut, a wygląd zębów ulega znaczącej poprawie. Wybielając zęby w gabinecie stomatologicznym możemy liczyć na to, że oczekiwany przez nas efekt osiągniemy już w czasie jednej wizyty, a cały zabieg zostanie przeprowadzony pod czujnym okiem specjalisty. Nie bez znaczenia jest i to, że zabieg w gabinecie stomatologicznym odbywa się w bardziej komfortowych warunkach niż ten, który wykonuje się w domu.