ul.Mostowa 5, 00-009 Warszawa 505-596-458 kontakt@ ruby.org.pl

Wybielanie zębów - prawdy i mity

Piękny biały uśmiech to jak reklama szczęścia. Medycyna i nauka obecnie sprzyjają tym osobom, którym natura nie dała pięknych zębów.

Wystarczy bowiem wybrać się do gabinetu dentystycznego i będzie można to zmienić. Można także o piękny uśmiech starać się w zaciszu swojego domu. Należy to realizować umiejętnie.

Które metody będą najlepsze?

Metody wybielania zębówW żadnej specjalności medycznej nie da się powiedzieć, które rozwiązanie będzie najlepsze, ponieważ tak naprawdę reakcje pacjentów mogą być bardzo mocno zróżnicowane. Podobnie jest w stomatologii estetycznej, gdzie nie da się określić skutecznego rozwiązania dla każdego. Tylko doświadczenie lekarza dentysty będzie szansą na to, że uda się dobrze dobrać metodę i preparat, który w przypadku konkretnego pacjenta dobrze się sprawdzi. Inaczej można prowadzić wybielanie zębów, gdy są przebarwienia czy też niezniszczone zęby osoby młodej. Inaczej zęby żywe, a inaczej martwe. Po bardzo dokładnej ocenie jakości szkliwa oraz występujących przebarwień i uszkodzeń będzie można wybrać najlepszy preparat i metodą, która pozwoli osiągnąć kluczowy efekt. Technologie dają nam współcześnie wiele różnych możliwości, dlatego da się odpowiedzieć na potrzeby różnych pacjentów i uzyskać doskonały efekt. Gdy procedura wybielania będzie pierwszy raz stosowana najczęściej lekarz będzie proponował metodę wybielania w gabinecie.

Wtedy będzie można stosować preparat, który działa intensywnie i może być używany tylko w gabinetach. Taka metoda jest na pewno bardzo dobra z tego względu, że realizuje się ją pod okiem lekarza stomatologa. Nawet jak pojawią się jakieś problemy to taki specjalista będzie w stanie spokojnie i bezpiecznie doprowadzić taki zabieg do końca. Nie będzie to jednak zbyt częste, że takie problemy się będą pojawiać, ale mogą się zdarzyć. W czasie zabiegu należy także ocenić czy nie ma jakichś skaz, które mogą powodować, że prowadzenie wybielania nie będzie tak łatwe i możliwe. Jeśli bez problemów dało się przeprowadzić procedurę gabinetową to w przyszłości będzie się można zdecydować na zastosowanie metody wybielania w domu, która będzie zaproponowana przez lekarza.

Jak wybielane są zęby?We wszystkich stosowanych powszechnie materiałach wybielających czynną substancją będzie tlen. Występować może w różnych formach i przy substancjach stabilizujących, które umożliwią nałożenie preparatu na powierzchnię zębów. niestety nie będziemy do końca wiedzieć jaki mechanizm spowoduje, że preparat wywoła efekt wybielania. Ludzie w różny sposób podchodzą także do lamp do wybielania. Jest pewna grupa badaczy, którzy regularnie starają się podkreślać, że przy takich lampach nie da się oczekiwać skuteczności. Ogólnie jednak znaczenie temperatury i światła ultrafioletowego przez większość badaczy jest wykorzystywane i można powiedzieć, że te procesy będą znaczące dla wybielania.