ul.Mostowa 5, 00-009 Warszawa 505-596-458 kontakt@ ruby.org.pl

Nowoczesna stomatologia bez bólu

Okazuje się, że dzisiaj nie trzeba się już bać leczenia stomatologicznego, ponieważ może być praktycznie bezbolesne. Środki znieczulające znoszą ból, ciepło zimno czy każdy dotyk.

Znieczulenie komputerowe Ważne będzie także możliwe będzie także podanie również bez bólu środka znieczulającego. To oczywiście oznaczać będzie mniejszy stres i nie będzie bólu w czasie całej wizyty. Tak komfortowa aplikacja będzie możliwa przez znieczulenie komputerowe, które jak się okazuje jest wygodnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku wrażliwych na ból dzieci. Dodatkowo komputerowe znieczulenie daje doskonałe komfortowe warunki już po wykonaniu zabiegu. Znieczulenie komputerowe to nowoczesne rozwiązanie, w ramach którego systemy sterowane komputerowo będą doprowadzały do bezbolesnego podania znieczulenia stomatologicznego.

System składa się z niewielkiego komputera oraz końcówki, która przypomina długopis. Podawanie następnie w sposób manualny, gdyż to lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjent. Jednak podawanie środka znieczulającego następuje pod kontrolą specjalnego mikroprocesora. Komputer będzie przez cały czas informował o tych wszystkich etapach znieczulenia, które następują. Wyjątkowością komputerowego znieczulenia będzie to, że mikroprocesor będzie odpowiadał za ciśnienie i tempo podawanego płynu jak i też pracę końcówek aplikacyjnych. Czynniki te będą gwarantować bezbolesne podanie znieczulenia.

Wolniej i bez bólu

Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia jest zawsze nadmierne rozpieranie tkanek. Płyn jest bowiem wtłaczany pod ciśnieniem, co będzie powodować rozpychanie tkanek i będzie odczuwane jako ból o różnym natężeniu. Znieczulenie komputerowe będzie działać zupełnie inaczej. Płyn jest bowiem aplikowany z taką prędkością, gdy rzeczywiście tkanki będą mogły go absorbować i tym samym na bieżąco będą znieczulać. Całe tempo aplikacji od samego początku do końca kontrolowane jest przez przystosowany do tego komputer. Wolne tempo nie sprawi jednak, że podawanie znieczulenia się przedłuży. Tak naprawdę trwa to jedynie około trzy minuty, po których od razu będzie można prowadzić zabieg, bo tkanki będą już znieczulone. Natomiast przy tradycyjnym zastrzyku można zabieg wykonywać dopiero po kilkunastu minutach. Końcówki aplikacyjne w przy znieczuleniu komputerowym są szczególnie ważne. To dzięki nim lekarz będzie miał możliwość bezbolesnego podawania znieczulenia.

Przyjemniejsze leczenie zębów Z wyglądu będą one podobne do długopisu. Na jego zakończeniu znajduje się igła. Jeśli chodzi o techniki prowadzenia tego narzędzia to wszystko jest tak wykonane, że nie będzie się odczuwać obecności igły w dziąśle. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że cały czas wprowadzany jest płyn znieczulający i systematycznie kolejne warstwy są chronione przed bólem. Tworzy się swego rodzaju płaszcz. Dzięki temu igła porusza się w tkankach, które już są wcześniej znieczulone. Końcówki nie są podobne do strzykawek, dlatego nie muszą się ich obawiać te osoby, które mają jakiś szczególny wstręt do normalnych strzykawek. Ma to swoje istotne znaczenie i powinno być wzięte pod uwagę. Dodatkowo, gdy chodzi o znieczulenie komputerowe to zaletą będzie również to, że już po zabiegu nie ma odrętwienia twarzy. Pacjent cały czas może zachować swoją mimikę i twarz ma naturalny wygląd. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że znieczulenie komputerowe daje możliwość znieczulenia pojedynczego zęba i tym samym znieczulenie nie będzie obejmować całej twarzy.