ul.Mostowa 5, 00-009 Warszawa 505-596-458 kontakt@ ruby.org.pl

Jakie znieczulenie wybrać?

Trzeba sobie powiedzieć, że obecnie leczenie zębów bez bólu będzie już możliwe. Okazuje się, że najczęściej boimy się dentystów właśnie dlatego, że kieruje nami strach.

Nowoczesne leczenie zębówTak naprawdę wizyty u stomatologa nie musimy się bać, ponieważ zabiegi mogą być wykonywane w znieczuleniu i nie będzie żadnego bólu. Znieczulenie przy zabiegach dentystycznych to nie żadna fanaberia. Przez nowoczesne procesy da się uniknąć bólu w ponad 90% przypadków. W nowoczesnych gabinetach korzysta się ze znieczulenia nie tylko wtedy, gdy przewiduje się, że zabieg będzie się wiązał z bólem. Powodem może być również sam strach przed bólem. Przez środki znieczulające będzie się dało likwidować przewodzenie nerwów. Musimy pamiętać, że znieczulenie nie jest całkowicie obojętne dla naszego organizmu i dlatego w ramach anestezjologii cały czas pracuje się nad nowymi znieczuleniami, które będą w małej dawce skutecznie działać.

Znieczulenie zęba u dentysty: rodzaje

Powierzchniowe - jest to rozwiązanie, w którym wykorzystuje się żel, krem czy aerozol, który musi być stosowany tuż przed zabiegiem. Takie znieczulenie działać będzie kilka minut. Podaje się je w momencie, gdy chce się zdjąć kamień nazębny czy też podać właściwe znieczulenie, tak by nie odczuwało się wkłucia igły. Stosowane będzie także u takich osób, u których pojawia się uczucie odruchu wymiotnego w momencie, gdy lekarz wkłada rękę do ust. Rozpyla się specjalną substancję, która szybko zadziała i będzie wchłaniana skutecznie przez błonę śluzową. Taka forma stosowana jest przy wyrywaniu mlecznych zębów u dzieci.

Nasiękowe - prowadzi do zniknięcia czucia w nerwach. Podawane jest w formie zastrzyku. Lek będzie wsiąkał w tkanki i pacjent nie będzie czuł języka, policzka i dziąseł. Takie znieczulenie, które będzie wystarczało, by usunąć ząb. Czuć będzie można tylko głęboki ból, który poinformuje nas o tym, że coś dzieje się w naszych zębach. Stosuje się takie znieczulenie poza zębami trzonowymi i przedtrzonowymi.

Przewodowe - takie znieczulenie jest stosowane przy pozostałych zębach. Technika polegała będzie na podawaniu niewielkiej ilości leku, który znieczuli nerwy. Dociera ten preparat bardzo głęboko w tkanki. Znieczulenie jest podawane blisko nerwu. Wykorzystuje się przy tylnych zębach żuchwy.

Śródwięzadłowe - to znieczulenie, które wprowadza się przez specjalną igłę pomiędzy zębem a dziąsłem przez specjalną igłę, która jest na ciśnieniowej strzykawce. Zaletą będzie także to, że już mała dawka wystarczy do znieczulenia zęba.

Prądem - to coraz bardziej popularne znieczulenie, które dokonuje się przez wprowadzenie do ust dwóch elektrod, które będą porażać dziąsło prądem. To najczęściej wstęp do normalnego znieczulenia

Znieczulenie u dentysty Środkostne - realizuje się je przy używaniu specjalnej igły, którą należy wwiercić się bezpośrednio w zęba. Podaje się tutaj środek w głąb kości w związku z czym będzie to prowadziło do znieczulenia końcówek nerwów w sposób szczególnie skuteczny.