ul.Mostowa 5, 00-009 Warszawa 505-596-458 kontakt@ ruby.org.pl

Sześć powodów, dla których warto zrezygnować ze znieczulenia strzykawką

Okazuje się, że strach przed zastrzykiem nie jest rzadkością. Wiele osób boi się igły, czasami nawet samego widoku strzykawki. Obecnie jednak okazuje się, że przynajmniej u dentysty można uniknąć tych problemów.

Mamy bowiem komputerowe znieczulenie, które zastąpiło nam tradycyjną strzykawkę. Nowe rozwiązanie w niczym nie będzie przypominać tej tragedii, z którą musieliśmy się zmagać. Za pomocą nowoczesnego przedmiotu podanie znieczulenia staje się praktycznie bezbolesne. Dlaczego więc warto się zdecydować ze strzykawkach tortur:

Koniec ze strzykawką u dentysty?1. Mniej bólu u dentysty -  Dla wielu osób strzykawka okazuje się być koszmarem już od najmłodszych lat. Widmo zastrzyku sprawiało, że unikaliśmy wizyty u dentysty. Z tego powodu aż 90% naszych rodaków ma obecnie problem z próchnicą. Zdaniem dentystów to bolesne znieczulenie staje się tak naprawdę przyczyną, która zniechęca naszych rodaków do leczenia. Od jakiegoś czasu funkcjonuje jednak rozwiązanie w postaci znieczulenia komputerowego. Zaletą nowego urządzenia będzie to, że płyn jest tam podawany bardzo delikatnie, praktycznie bez bólu. W urządzeniu to tak naprawdę specjalne mikroprocesor a nie ręka lekarza będzie sterować podawaniem znieczuleniem. Płyn wprowadzony będzie z prędkością fizjologiczną, dzięki czemu wnikać będzie stopniowo i nie będzie dochodziło do uszkodzeń. Nie jest jak w przypadku tradycyjnej metody, gdy płyn wtłaczany nagle. W ten sposób doznania bóle będą zminimalizowane.

2. Nie poczujesz ukłucia - Bólu w tym przypadku nie będzie się pojawiał także przy ukłuciu. Wynika to z kilku powodów. Z jednej stronu używana jest tam dużo cieńsza igła, dużo mniejsza niż w strzykawce. Po drugie nim igła dotknie dziąsła to tkanka będzie już znieczulona. Wszystko będzie wynikać z tego, że wcześniej z igły uwolni się już kropla płynu znieczulającego i dlatego kontakt igły z dziąsłem nie będzie odczuwalny. Kolejne warstwy tkanki będą znieczulane w związku z czym nawet dalsze wprowadzanie igły także nie będzie odczuwalne. Rozwiązanie więc jawi się jako rewolucyjne, ale niezwykle korzystne między innymi, gdy chodzi o znieczulenie dzieci.

3. Mogą znieczulić tylko 1 ząb - Okazuje się, że komputerowe znieczulenie ma jeszcze więcej zalet. W ramach takich działań można między innymi doprowadzić do znieczulenia pojedynczego zęba, zamiast całej jamy ustnej. Dzięki temu można od bólu odciąż wybrany fragment łuku zębowego. Takie znieczulenie jest możliwe do wykonania strzykawką, ale tak naprawdę są to działania bardzo ryzykowne. Dziś dzięki komputerowi można już wygodnie zwęzić obszar znieczulenia w bezpieczny sposób.

4. Znika odrętwienie twarzy - Takie znieczulenie dodatkowo będzie zmniejszać inne nieprzyjemne doznania związane z tradycyjnym zastrzykiem. Można także oczekiwać, że uda się skutecznie wyeliminować wszystkie inne skutki uboczne znieczula w postaci tego, że nie ma czucia w jamie ustnej i pojawia się odrętwienie.

5. Ukrywają źródło lęku - Takie rozwiązanie jest także doskonałą propozycją dla tych wszystkich osób, które panicznie boją się igieł. Dzięki temu, że aplikator znieczulenia przypomina długopis i igła jest ukryta w środku tego aplikatora. Dzięki temu igła nie będzie tam widoczna i nie będzie paniki.

Komputerowe znieczulenie dobre dla dzieci 6. Ważne dla dzieci - Nowe podejście do znieczuleń jest przede wszystkim rozwiązaniem, które będzie doskonałe dla dzieci. Komputerowe znieczulenie będzie gwarantować, że bólu nie będzie, dlatego u dzieci, u których próg bólu jest bardzo niski ta kwestia będzie szczególnie ważna.